Skip to content

Dve strieborné v Paríži 2012

Začiatkom marca 2012 sa v Paríži konal 18. ročník Vinalies INTERNATIONALES 2012. Degustácia vín z celého sveta. Po prvýkrát sme na túto súťaž poslali dve vína a obidve boli ocenené. Striebornú medailu získali:

Muller Thurgau 2011, neskorý zber, polosuché

Veltlínske zelené 2011, neskorý zber, polosuché

Ocenené vína sú typickí reprezentanti nášho svätojurského terrior. Hrozno pochádza so Svätého Jura a v roku 2011 bolo vynikajúcej kvality. Vína majú ovocno-kvetinové arómy a svieže minerálno-ovocné chute. Výsledky z Paríža potvrdzujú starý názor, že naše vína sú pozoruhodné aj v konkurencii vín z celého sveta. Výsledok nás zároveň zaväzuje naďalej oživovať a rozvíjať kvalitu svätojurských vín.

 

Žiaľ, Juraj Krajčírovič sa tejto správy nedožil. Prišla dva dni po jeho smrti. Na výrobe ocenených vín má leví podiel a tieto medaily nám vždy budú pripomínať jeho zanietenie, znalosti, skúsenosti, lásku k vínam, aj svätojurskému chotáru. Vynikajúci ročník 2011 bol posledný, na ktorom celou svojou osobnosťou pracoval. Pre nás, jeho pokračovateľov, je jeho práca obrovským dedičstvom a záväzkom.

Správy
Odporúčame
Obchodní partneri
Sledujte nás