Skip to content

Video prezentácia Frankovky modrej v USA

Frankovka modrá 2013, neskorý zber, suché. Víno z vinohradu Setz vo Svätom Jure sme vyviezli do USA, do Kalifornie. Ocitlo sa vo Wine of the Month Club. Klub sa venuje predaju vín koncovým zákazníkom po celom USA. Na podporu predaja vytvárajú videá.  Paul Kalemkiarian & Ed Masciana sa na tomto videu rozprávajú o našej Frankovke.

Po krátkom opise ako sa k vínu dostali sa snažia prečítať z fľaše etiketu. Lámu si jazyk na názve vína a zabávajú sa na hľadaní jeho geografického pôvodu. Ed ironicky nazýva Slovensko rodiskom moderného vína.  Paul ovoniava,  ochutná a  prechádza do nadšenej chvály vína. Svieža, ovocná chuť, s úžasným suchým, korenistým a dlhým záverom. Paul je znalec svetových vín. Oceňuje, že toto víno z pôvodnej, neznámej stredoeurópskej odrody mu pripomína Bordeaux z oblasti Saint-Julien. Ovoniava, ochutnáva, cíti kúsky marcipánu, vysokú kvalitu vína, ale aj niečo, čo mu hovorí, že to nie je Bordeaux. Je tým mierne zaskočený a zároveň nadšený. Pil kvalitné vína z juhovýchodnej Európy. Vína z Moldavska, Macedónska a všetky boli z francúzskych odrôd. Táto Frankovka je víno svetovej kvality a pritom to nie je francúzsky odroda.

Víno je fantastický nápoj. Môže pre nás znamenať domovinu, tradíciu. Kultúru vlastnej krajiny a prácu ľudí, ktorým rozumieme. Ale môže byť aj výborným prostriedkom na poznávanie ďalekých krajín z opačného konca sveta.

Správy
Odporúčame
Obchodní partneri
Sledujte nás