Skip to content

Najlepší Müller vo Svätom Jure? Máme v tom jasno!

Hovorí sa, že Müller je najlepší do roka. Mladé víno je plné sviežosti, ktorá sa časom stráca. Aj preto je teraz vhodný čas na fľašku ročníka 2017. Kým je vo svojej najlepšej forme.

Ale ktorý si vybrať, keď Müller je v Jure takmer v každej pivnici? Podľa nás je najlepší z Vínnych pivníc Svätý Jur (Chowaniec & Krajčírovič). Dokonca niekedy máme pocit, že by mohol byť vlajkovou loďou vinárstva. Krásna, čistá aromatika, ktorá vás opantáva broskyňami a exotickým ovocím. Chuť je svieža, lahodná, plná exotického ovocia, broskyne a hrušky. Mierny zbytkový cukor (polosuché – 9,9 g/l) podporuje celkový dojem. Jednoducho ľahké svieže víno, ktoré sa bude hodiť na privítanie blížiacej sa jari.

S vínom je to tak, že každému chutí niečo iné. A zároveň, každý vinár ho robí inak. Môžete si dať 10 Müllerov od 10 rôznych vinárov a každý bude iný. Veď práve preto sa o víne dokážeme rozprávať aj do noci. Keď máte možnosť, je vždy najlepšie chutnať a porovnávať. Hľadať to, čo vám najviac vyhovuje. Neberte preto náš tip ako niečo pevne dané. Rozhodne však stojí za to vyskúšať ho!

Michal Zeliska

Vinár zo Svätojurského  vinohradníckeho spolku

 

Tento názor nám spontánne poslal Michal Zeliska, svätojurský vinohradník a vinár.  Rád s ním súhlasím.

Správy
Odporúčame
Obchodní partneri
Sledujte nás